Spolupráce

___________________

 

___________________

 

 

 


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 

Vaše zkušenosti - reference

 

 

S paní Hájkovou jsem byla velice spokojena. Její předporodní kurz mě bezvadně seznámil s úskalími a nástrahami porodu a ujistil mě, že se nemusím bát. I cvičení pro mě bylo velice přínosné. Po porodu byla ochotna mi radit a hledat řešení na mé problémy. Dcerka byla velký nespavec a paní Hájková mi věnovala celý den, aby dcerku blíže poznala a její rada byla nejefetivnější. A opravdu vše co poradila vždy zabralo. Stejně jako zelená strava, kterou mi taktéž doporučila.

 

Olga, předporodní kurz 2008

 

 


 

 

Předporodní kurz jsem navštěvovala, když jsem čekala první dítě. Pro mě byl velmi důležitý už jen samotný kontakt s ostatními maminkami a byla jsem si díky informacím zde získaným více jistá v tom, co bylo v budoucnu jako velká neznámá. Pohyb jsem měla vždycky ráda, takže na tuto "část" kurzu jsem se těšila vždycky a měla inspiraci, co ve volných chvílích doma dělat. Hodně podstatná byla ovšem pro mě osobně "pomoc na telefonu" i ta osobní, protože i když má člověk načteno, tak zkušenosti jsou prostě nenahraditelné. A pokud je umí dotyčný podat a podpořit Vás, tak  velmi pomůžou.

 

P.H. 2013 

Cením si profesionálního a zároveň kamarádského přístupu paní Hájkové, která mě skvěle připravila na před., porod. a poporodní etapy ať už po stránce fyzické, tak informační. (Cvičení jsem si velice ráda zopakovala i při očekávání druhého potomka.). Kromě předporodních kurzů jsme s manželem absolvovali partnerské sezení (masáže, cvičení, podpora partnera u porodu, uchopování miminek). No řekněte, kdy máte možnost masáž od manžela? ;-)

Při cvičení s kojenci, jsem kromě oboustranného cvičení získávala i vědomosti v péči a vývoji dítěte a s dcerou jsme si návštěvy užívaly.

Po dobu navštěvování kurzů jsem především získala kamarádky, s kterými se navštěvujeme (i v rámci rodin), přestože mnohé již chodí do zaměstnání.

 

Hana, 2009 a 2013

 


 

Thajská baby masáž

Před těhotenstvím jsem poměrně dost sportovala, a proto jsem hledala nějaký těhotenský cvičení. Zvolila jsem těhotenskou zumbu  u paní Hájkové v Kuřimi. Po první vyzkoušené hodině jsem se rozhodla, že budu navštěvovat i její těhotenský kurz. Zhruba v polovině těhotenství jsem zůstala doma a pořád jsem vymýšlela, co by bylo pro naše miminko nejlepší, a napadla mě baby masáž. Paní Hájková nabízí Thajskou baby masáž a tak jsem zvolila tu. Jsou to dvě lekce v těhotenství a jedna s miminem pro kontrolu správného masírování. Očekávala jsem něco jiného, docela mě tahle masáž překvapila. Není to nic těžkého, zvládne to každý. Paní Hájková má ke každé části těla nějakou básničku nebo písničku a tak hodně zpíváme a povídáme. Od miminka jsem masírovala celou sestavu každý den (10 minut) a nejvíc jsem si to užívala já a teď má syn deset a půl měsíce a užívá si to on. Nevydrží celou sestavu, ale zato dá najevo, jak se mu to líbí. Když má uplakanej den, tak se mu většinou po masáži spraví nálada. Je to fajn.

 

E.H., 2012

 


 

Z kurzu pro těhotné jsem si odnesla spoustu užitečných informací o porodu, a jsem za ně vděčná, i když nakonec porod dopadl tak, jak dopadl. Dále hlavně pozitivní náhled na věc a vědomi, ze není čeho se bát, ale naopak užívat si to. Opravdu u vás panuje rodinná nálada, i když jsme pro vás cizí lidi. Dokonce i můj chlap cítil na lekcích pro tatínky něco "víc" než na obyčejných kurzech, kde to asi probíhá vice anonymně... Vždycky jsme si pak o tom doma povídali, a už jen to, že vás nelze hodit jen tak za hlavu je prima:-)  Pustila jste si nás k sobe domů a to je taky dost netradiční.

Nemusíme mít strach, že řekneme nebo uděláme něco spatně. Strašné moc jste nám pomohla s miminkem, abychom se nemuseli bát ho vůbec chytit, natož s nim nějak manipulovat. Udělala jste si čas a jela k nám domů ukázat nám všechno osobně v našem prostředí.

Na cvičení pro miminka jsme se sešly zase všechny holky, co jsme chodily na cvičeni a to taky není samozřejmé. Pro mne osobně je trošku horší ta vzdálenost, protože teď s prckem cítím vetší zodpovědnost, abych to uřídila bez nehody, ale ani tak se mi nechtělo hledat něco blíž.

 

M.K., 2013

 

Paní Pavla nám pomáhala na kurzu i mimo něj a zajímala se o naši situaci. Mně konkrétně pomohla před plánovaným císařským řezem, když jsem si myslela, že rýmu a kašel zvládnu s pomocí čajů. Vysvětlila mi situaci a tak jsem jí vděčná, že hned od prvních chvil po narození dcery jsme mohly být spolu.

Těšíla jsem se i ź její návštěvy po porodu, kdy mi pomohla s kojením a hlavně mě uklidnila, že vše se vyvíjí výborně.

 

M.P.2014

 

Přihlásila jsem se do kurzu cvičení pro těhotné, které probíhalo v MC Kuřimata. Libilo se mi, že jsou na začátku jednoduché taneční kroky, které i v těhotenství se dobře zvládají a přináší mi to radost. Další časti cvičení byla na gymballu, který jsem do té doby moc nepoužívala, ale věděla jsem, že v porodnici se hodně používá. Používaly jsme i další pomůcky, které  jsem neznala a cvičení mě pokaždé moc bavilo. Užívala jsem si i relaxační část, protože vím, že období s miminkem je hodně náročné, mám doma už dcerku a mnohdy relaxace pomůže jako spánek. Děkuji mnohokrát.

H.C. 2016

 

 

Cvičení pro těhotné pořádané paní Hájkovou jsem začala navštěvovat koncem 4.měsíce těhotenství. Vždy na úvod lekce se tančilo, většinou na latinsko-americkou hudbu, poté přišlo posilování a nasledovalo uvolnění a relaxace. K tomu všemu jako bonus typy, rady a zkušenosti s předporodním obdobím, porodem i poporodní péčí jednak od paní Hájkové a také od maminek samotných. Byl to vždy velmi příjemný úterní večer.
Předporodní masáže jsem využila sice jen dvě ze tří nabízených, ale i tak tuto zkušenost hodnotím velice pozitivně. Věřím tomu, že díky těmto masážím proběhl můj porod zcela bez komplikací, téměř v termínu a v naprosté souhře s mým synem. Masáže pod vedením paní Hájkové doporučuji, nejen proto, že se krásně uvolníte, ale i dobře vyspíte a to ke konci těhotenství ocení každá nastávající maminka.
J.K.2019

 

Kontakt

E-mail: pa.hajkova@centrum.cz

Mobil: 605 552 959

A nebo na facebooku.