Spolupráce

___________________

 

___________________

 

 

 


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 

Zkušenosti se zelenými potravinami

Při terénní práci porodní asistentky jsem se cítila někdy bezmocná při zátěži těhotných a hlavně žen po porodu. Jak snadné je kojící matce zakázat téměř vše ze zeleniny a mléčných výrobku z důvodu potenciálního zdroje koliky jejich miminka.

Od jara 2008 jsem se díky své obvodní lékařce dověděla a zprvu nesměle seznámila s produkty čistě rostlinného původu, se zelenými potravinami, které mi přirostly k srdci a velmi prospívají celé rodině.

Jedná se o 2 produkty a to vylisovanou šťávu z ječmene a sladkovodní řasu chlorelu.

Výtažek z mladého ječmene podporuje buňky nejprve trávicího traktu a následně prospívá všem ostatním, poznají to hodně alergici, ekzematici, diabetici a samozřejmě ti, kteří mají nějaký problém s trávením. Působí jemně a šetrně, obsahuje živé enzymy, které jsou zapotřebí ke správné trávicí funkci.

Ječmen neobsahuje lepek ani vlákninu, takže je lehce stravitelný a pro těhotné a zvláště pak pro kojící maminky je zdrojem vitamínů, minerálů. Aminokyseliny chlorelly jsou pak velmi významné činností sytící, takže pokud maminka nemůže zeleninu, protože se obává bolestí bříška u svého kojence, může nahradit a překlenout toto období se zelenými potravinami. Velmi rychle se při užívání dostaví pohoda a pocítíte příliv energie.

 

Dalším produktem, který jsem poznala je chlorella a to sladkovodní v tabletách, která má v organizmu udělat pořádek. Skutečně 70% imunity je v břiše a je nanejvýš dobré, když syntetické cizorodé a toxické látky nám pomůže "něco" absorbovat, inaktivovat a odnést pryč. Kromě toho jde o největší zásobárnu chlorofylu za všech rostlin na zemi a důrazného bojovníka proti volným radikálům a tím rakovinnému bujení. Využívám i jeho dalšího účinku dodávání energie při dvanáctihodinnové směně v nemocnici.

Za roky se zelenými potravinami GW jsem velmi vděčná. Mnohým maminkám pomohl při kojení a to jak proti bolestivosti , tak v dostatečné tvorbě. A to při současné podpoře imunity kojící mamnky

Pokud byste měli zájem dovědět se víc, "pro koho" a "na co" je tato rostlinná podpora dobrá, jsem vám ráda k dispozici, jen mě mrzí, že jsem o tomto nevěděla dřív.

Jsem ráda, že mohu nabídnout zelený ječmen v těhotenství úplně bez obav a ještě raději jsem, pokud se setkám s ženami, které touží po miminku. Místo tabletek kyseliny listové mohou pít stoprocentně přírodní ječmen.

Z praxe vím, že lepší je prevence než "hašení" už rozvinutého problému. Pak jsou někteří lidé ochotni udělat cokoliv, jen když to přestane. Jsem příznivcem "malých" kroků a osvědčilo se mi to, razantní řešení totiž mnohdy vyvolá jiné problémy.

 

 

Kontakt

E-mail: pa.hajkova@centrum.cz

Mobil: 605 552 959

A nebo na facebooku.