Spolupráce

___________________

 

___________________

 

 

 


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 

Laktační poradenství

Laktační poradenství je důvodem, proč jsem se rozhodla pracovat jako terénní porodní asistentka.Vzhledem k tomu, že více než 90% žen je schopno kojit, zdálo by se, že kojení je prostá a přirozená schopnost, o které nepochybuje téměř žádná žena po porodu. Přesto jde o velmi citlivou a někdy obtížnou situaci, která zvláště u prvorodičky vyžaduje péči a pozornost.

I tady došlo v průběhu let k“zeštíhlení“ primární péče a porodní asistentky nejsou samozřejmostí, která by byla automaticky hrazena ze zdravotního pojištění. To však neznamená,že poradenství porodní asistentky v začátku laktace je něčím mimořádným nebo nadstandartním. Právě naopak.

Pro klientky, které absolvují u mě kurz pro těhotné, je bonusem právě poradenství v šestinedělí po telefonu. Většinou je opakovaná konzultace dostačující, ale v případě potřeby je samozřejmostí návštěva v domácnosti.

Mám zkušenosti s tím, že je potřeba víc než jedno setkání a že se řeší nejen kojení, ale i spánek kojence. A pak něco, co žena neřeší, a to  její pohoda. NAZÝVÁM TO PROJEKT 3 - 2 - 1 - START.

 

Moje zkušenosti jsem popsala i ve své bakalářské práci, některé příběhy jsem dala i na své stránky: tady

 

Kontakt

E-mail: pa.hajkova@centrum.cz

Mobil: 605 552 959

A nebo na facebooku.